بازی سازی رایانه ای

بازی سازی رایانه ای

بازی سازی رایانه ای

  • تاریخ ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹
  • دیدگاه ها: 0
  • نویسنده: تحریریه

بازی سازی رایانه ای گونه‌ای از فرایند توسعه نرم‌افزار است که در آن، بازی‌های ویدئویی برای نسخه‌های مختلف عرضه می‌شوند. این فرایند توسط توسعه‌دهندگان بازی ویدئویی انجام می‌شود. توسعه‌دهنده بازی‌های ویدئویی ممکن است از یک نفر و یا یک تیم تشکیل شده باشد. (۱)

صنعت ساخت بازی‌های ویدیویی و رایانه‌ای، در حال حاضر، به گسترده‌ترین و سودآورترین حرفه‌ها تبدیل شده است. بازی‌های الکترونیکی در عین آن که خود دارای شبکه، سایت‌های مخصوص و گروه های گفت وگو (چت) در اینترنت هستند، به صورت مجموعه‌ای صوتی و تصویری (برنامه‌های ویدیویی و تلویزیونی) به دیگر رسانه‌ها منتقل شده‌اند. همچنین به دلیل گسترش فناوری ها می‌توانیم در آینده منتظر امکان بازی با ابزارهای جدیدتر نیز باشیم. استفاده از بازی‌های الکترونیکی از طریق تلویزیون، دستگاه‌های جیبی و رایانه‌های شخصی، هم اکنون حتی تلفن همراه، رایانه‌های جیبی و گیرنده‌های دیجیتال تلویزیونی نیز کشیده شده است. (۲)

با توجه به پیچیده شدن فرایند ساخت بازی‌های ویدئویی و همچنین افزایش قدرت پردازش رایانه‌ها و کنسول‌های بازی پیشرفته توسعه بازی‌ها در بیشتر شرکت‌های بزرگ تولید بازی توسط تیم‌های تخصصی بازی سازی صورت می‌گیرد. دریک تیم، افراد به صورت تخصصی و بنا بر توانایی‌ها و تخصص‌های خویش تقسیم وظایف را برعهده دارند. همگی افراد در کار خود یک متخصص به ‌شمار می‌آیند. این مسئله یکی از مهم‌ترین وجوه تفاوت این صنعت با بسیاری از صنایع دیگر است. اعضای تیم‌های تولید بازی معمولا در یکی از تخصص‌های طراحی بازی، طراحی هنری یا فنی صاحب تحصیلات آکادمیک هستند و با روش‌های مختلف کار تیمی در کنار هم قرار می‌گیرند تا بر روی یک محصول مشترک کار کنند. (۱)

 

منابع:

  1. رشته بازی سازی
  2. همه چیز درباره بازی های رایانه ای
مقالات مرتبط
    ارسال نظر

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.